صفحه اصلی ورود امکانات تصاویر سامانه ثبت نام دموی سیستم ارتباط با ما

در گیری مایکروسافت با کمیسیون

بنا به گزارش‌ها، مایکروسافت همچنان در حال نادیده گرفتن دستور اتحادیه اروپا در مورد ارائه حق انتخاب به کاربران در مورد برگزیدن مرورگر دلخواه است و در نتیجه، می‌تواند با جریمه سنگین 7.4 میلیارد دلاری مواجه شود چرا که قانون‌گذاران اروپایی ممکن است بخواهند این مورد را به درس عبرتی برای سایر کمپانی‌های بزرگ تبدیل کنند.

در گیری مایکروسافت با کمیسیون رقابت اتحادیه اروپایی بیش از یک دهه است که ادامه دارد و تا اینجا 1.28 میلیارد دلار برای کمپانی آب خورده و از تیر ماه گذشته، بازرسی‌ها مجدداً به جریان افتاده. کمیسر شورای رقابت اتحادیه اروپایی می‌‌گوید که در گام اول، به سمت رسیدن به یک توافق با مایکروسافت حرکت خواهند کرد ولی چنانچه توافقی به دست نیاید، مسیر قضایی را پیش می‌گیرند.

اگر مایکروسافت خاطی شناخته شود میزان جریمه تا پایان سال 2012 می‌تواند به 10٪ از درآمد سالانه بالغ شود که از این لحاظ رکورد قبلی را که متعلق به اینتل (با 1.36 میلیارد دلار) بوده، می‌شکند. مایکروسافت سه سال پیش موافقت کرد که در ویندوز، به کاربران اروپایی دسترسی بهتری به مرورگرهای رقیب را بدهد و توانست به این طریق با اتحادیه اروپا به توافق برسد و از جریمه بگریزد. باید دید این کمپانی با جریان جدید بازرسی چه خواهد کرد.

سهم مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت در اروپا، از سال 2008 افت کرده و اکنون 29٪ است؛ کروم با رشد چشمگیر به سهم 29.3٪ رسیده ولی هنوز پشت سر فایرفاکس با 30.3٪ قرار دارد.

احتمالا به این مقالات علاقه دارید: