صفحه اصلی ورود امکانات تصاویر سامانه ثبت نام دموی سیستم ارتباط با ما

فرصت کوتاه مدیر عامل نوکیا

استفان الوپ حدود ۲ سال است که به شرکت نوکیا آمده و تغیرات اساسی در روند کاری این شرکت ایجاد کرده تا نوکیا را متحول کند. آقای الوپ یک چرخش ناگهانی در روند کاری نوکیا ایجاد کرد و با کشتن سیمبیان یک همکاری اختصاصی با مایکروسافت به وجود آورد. اما طی ۹ ماه گذشته نوکیا بیشتر از ۳ میلیارد دلار از دست داده است و همچنان وضعیت خوبی ندارد.

با به بازار آمدن تلفن های ویندوز فون 8 کم کم زمان موعود برای مدیرعامل این شرکت فرا می رسد و به زودی مشخص خواهد شد که مسیر دو ساله نوکیا چقدر موفقیت آمیز بوده است.

نوکیا در سه ماهه گذشته حدود ۴ میلیون تلفن لومیا فروخته. اما با وجود این آمار، میزان رشد اندروید و آی او اس بسیار بیشتر بوده است و همین موضوع سبب نگرانی هیات مدیره و سرمایه گذاران نوکیا شده و به نظر می رسد کاسه صبر آنها در حال لبریز شدن است.

به همین خاطر گفته شده که آقای الوپ تنها چند ماه دیگر فرصت دارد که سیاست های کاری اش را به اثبات برساند و در صورتی که نوکیا تا بهار و آغاز سال جدید میلادی نتواند تکان محکمی به خودش بدهد، ممکن است مجبور شود به راه حل های دیگر و تغییر سیاست کاری فکر کند. یک راه برای نوکیا ساخت تلفن های اندرویدی خواهد بود. اما برخی می گویند این راه حل نیز برای نوکیا دیر شده است.

فعلا شواهد نشان می دهد نوکیا حتی با محصولات جدید اش مانند لومیا ۹۲۰ موفق به جذب کاربران نشده و کارشناس ها احتمالا موفقیت این شرکت را زیاد نمی دانند.
منبع:نارنجی

احتمالا به این مقالات علاقه دارید: