صفحه اصلی ورود امکانات تصاویر سامانه ثبت نام دموی سیستم ارتباط با ما

طراحی اسرارآمیز آیفون 5

زمانی که در کنفرانس اپل از خصوصیات طراحی آیفون 5 گفته شد، دیدن چشمان بهت زده بسیاری از خبرگان طراحی صنعتی دیدنی بود. آیفون 5 همانند جواهری تراش خورده از الماس و شیشه که در آن سخت افزار قدرتمند اپل در کنار سیستم عامل توانای این شرکت نهفته باشد خود نمایی می‌کرد. در این مقاله که متن آن برگرفته از سایت رسمی اپل می‌باشد جزییات زیبایی از طراحی مدرن این وسیله ذکر شده است.

پیش از شروع مقاله در نظر داشته باشید، مواردی که در این مقاله می‌خوانید بخشی از نظرات اپل در مورد آیفون ۵ است.

خلق یک طراحی کاملا نو به معنی اختراع کامل یک تکنولوژی جدید است

با طراحی مدرن آیفون 5 به خوبی به کاربران متذکر می‌شود که آیفون، جدای از گوشی بودنش، آنقدرها برای این شرکت و شما ارزش دارد که در طراحی آن برای درخشش در دستان شما، خلاقیتی شگرف دخیل شده باشد. آیفون 5 قرار است چه آن هنگام که در دست شما خاموش و آرام گرفته است و چه در لحظاتی که توانایی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاریش را به شما عرضه می‌کند، مانند جواهری ارزشمند بدرخشد. اوج هنر اپل زمانی آشکار می‌گردد که بدانیم نازک‌ترین آیفون ویژگی‌های سخت‌افزاری بارز خود را فدای نازکی و سبکی خیره‌کننده‌اش نکرده است. اپل به‌راستی در آیفون 5 در همه جهات به‌جلو گام برداشته است و برای هر یک از این قدم‌ها به آفرینش تکنولوژی‌های ناب روی آورده است.

اپل می‌توانست برای تولید این محصول از تکنولوژی‌های فعلی کمک بگیرد ولی با آن‌ها دیگر جواهر خلق نمی‌شد، بنابراین اپل باز هم ابداع کرد. اگر تکنولوژی ساخت این جواهر وجود نداشت، اپل دست به ابداع آن زد زیرا که ابداع و خلاقیت در بطن بدنه فکری تمامی کارکنان اپل رخنه کرده است. اپل از نوآوری و ابداع دیگر ترسی ندارد بلکه ترس اپل از نیافتن راهی برای ایجاد خلاقیت است. در نهایت سبک‌ترین، نازک‌ترین و سریع‌ترین آیفون به روی جهانیان لبخند زد.

ضخامت آیفون 5 تنها 7.6 میلی‌متر است که برای رسیدن به این ضخامت اندک، مهندسین اپل مجبور شدند برای جزء به جزء محصول، از نو اندیشه کنند. آن‌ها بدین منظور سیم‌کارت نانو را با اندازه کوچکتر نسبت به میکرو سیم‌کارت (نزدیک به 44 درصد کوچکتر) پیشنهاد دادند. حتی در این راه، متد مرسوم استفاده از دو چیپ مجزا برای صدا و دیتا در سیستم‌های lte را نیز تغییر دادند و از یک چیپ بدین منظور استفاده کردند. پورت 30 پین و بزرگ اپل نیز از این تغییرات در امان نماند و جای خود را به پورت سبک‌تر و با ابعاد کوچک‌تر (80 درصد کوچک‌تر) داد. دامنه این تغییرات دوربین 8 مگاپیکسلی اپل را نیز نشانه رفت و علی‌رغم انواع و اقسام بهبود‌های صورت گرفته در نسل جدید نظیر عکس برداری دینامیک در نور کم و شکار عکس پانورامای 28 مگاپیکسلی نزدیک به 20 درصد کوچک‌تر گردید. جالب آنکه پردازنده a6 آیفون 5 علاوه بر جهش دوبرابری در سرعت نسبت به a5، حدود 22 درصد کوچک‌تر شده است. در کل با همه این تغییرات صورت گرفته، آیفون 5، 20 درصد سبک‌تر و همچنین 18 درصد نازک‌تر از آیفون 4s شده است.
منبع:زومیت

احتمالا به این مقالات علاقه دارید: