صفحه اصلی ورود امکانات تصاویر سامانه ثبت نام دموی سیستم ارتباط با ما

ضرورت تبلیغات و بهترین روش های آن

همواره یکی از مهمترین نگرانی های صاحبان کالا و خدمات،رساندن صدایشان به مشتریان خاص خود بوده است.از طرفی یکی از مهمترین نگرانی های مشتریان این  است که چگونه می توانند از میان تعداد زیاد محصولات به بهترین انتخاب دست یابند.از این رو امروزه اکثر افراد موفق، یافته اند که بهترین راه برای معرفی خدمات و کالای خود تبلیغات  است.این مهم را می توان از جمله معروف (تبلیغات هزینه نیست،سرمایه گذاری است)پی برد.در این میان همواره این عقیده بین مشتریان  خدمات و کالاها وجود داشته است که تبلیغ بیشتر یک کالا نشانگر صاحبان دلسوز تر نسبت به فراگیر شدن محصولاتشان دارد و هر چه صاحب یک محصول در پی این هدف باشد،قطعا در کیفیت محصولات خود تلاش بیشتری را انجام می هد.

امروزه روش های گوناگونی جهت تبلیغات و معرفی خدمات وجود دارد،ولی همواره افراد در پی یافتن پر بازده ترین روش و کاهش هزینه  تبلیغات در عین افزایش بیشتر فروش بوده اند.

یکی از پر بازده ترین روش تبلیغات که امروزه بسیار فراگیر شده است،ارسال پیامک های تبلیغاتی است.

سوالی که ممکن است در ذهن به وجود آید این است که پیامک تبلیغاتی چیست و چگونه می توان از این امکان استفاده کرد و بازده این گونه تبلیغات چگونه می باشد. سعی شده در زیر به این سوالات پاسخ داده شود.

پیامک تبلیغاتی چیست؟

تقریبا همه افراد با پیامک آشنا هستند  ولی ممکن است تاکنون از این ابزار برای تبلیغات استفاده نکرده باشند.قطعا شما تاکنون پیامک های مختلفی با گوشی موبایلتان و با متون مختلف به دوستان،آشنایان و همکارانتان ارسال کرده اید.ولی آیا تاکنون اندیشیده اید که می توانید با انتخاب یک متن مناسب به راحتی محصولات خود را تبلیغ کننید و به دیگران ارسال نمایید!

ولی سوال دیگر این است که چگونه می توان متون تبلیغ خود را به صورت انبوه برای دیگران ارسال کرد؟

قطعا این امکان وجود ندارد که مثلا هزار یا ده هزار و یا حتی صد هزار پیامک را با گوشی موبایلتان برای دیگران ارسال نماید. ولی دو روشی که امروزه با کاربرد بیشتری برای ارسال پیامک تبلیغاتی به تعداد زیاد به کار می رود به شرح زیر است:

1)استفاده از نرم افزار هایی است که به کمک سیمکارت های معمولی پیامک ارسال می کنند.

2)استفاده از سامانه های ارسال پیامک تحت وب می باشد که مستقیما به مخابرات متصل می کردند و نیازی به سیمکارت ندارند

و اما این سوال وجود دارد که چه تفاوتی میان این دو روش است؟

در روش اول یعنی استفاده از سیمکارت دو مشکل اساسی وجود دارد و یکی از آن ها نرخ زیاد هر پیامک است.

در روش استفاده از سیمکارت نرخ هر پیامک برابر نرخ معمولی پیامکی می باشد که ما به طور روزمره با تلفن های همراهمان ارسال می کنیم.اما این نرخ در روش دوم یعنی استفاده از سامانه های پیامک تحت وب بسیار کاهش یافته و دلیل آن هم اتصال این سامانه ها به طور مستقیم به مخابرات یا نمایندگی های معتبر مخابرات می باشد.

مشکل عظیم دیگر روش اول یا استفاده از سیمکارت سرعت بسیار پایین آن می باشد.از طریق سیمکارت به طور متوسط در هر 5 ثانیه یک پیامک ارسال می شود اما از طریق سامانه های ارسال پیامک تحت وب معتبر در هر ثانیه 60 پیامک ارسال می گردد.همان طور که مشاهده کرده اید در روش دوم سرعت ارسال پیامک 300 برابر روش اول  است.

پس قطعا روش دوم مناسب تر برای این گونه تبلیغات خواهد بود.

بازده تبلیغات پیامکی چگونه است؟

طبق آمار های موجود،بیش از 95 درصد پیامک های تبلیغاتی ارسالی توسط مشترکین خوانده می شود  این نشانگر شرایط مناسب این روش تبلیغات می باشد.

در رابطه با هزینه این تبلیغ اگر شما این روش را با سایر راه های تبلیغاتی مانند  نصب تابلوهای تبلیغاتی در خیابان ها،ارسال ایمیل های تبلیغاتی که این روز ها به دلیل اسپم شدنشان کم بازده شده اند،تبلیغ در رسانه ها و... مقایسه نمایید شاهد هزینه بسیار کم تبلیغات پیامکی نسبت به هزینه سایر روش های تبلیغات خواهید بود.این در حالی است که این روش بیشترین سود را به شما خواهد رساند.

اما اساسی ترین پرسش این است چگونه باید از بین تعداد زیاد سامانه های پیامکی بهترین را انتخاب کنیم؟

این پرسش نیاز به توضیحات کاملی دارد که در مطلب(بهترین سامانه پیامک کدام است ) به آن اشاره شده است.

احتمالا به این مقالات علاقه دارید: