صفحه اصلی ورود امکانات تصاویر سامانه ثبت نام دموی سیستم ارتباط با ما

مشخصات یک سامانه پیامکی کارآمد

با جستجوی عبارت سامانه پیامکی در اینترنت،با سایت های زیادی در زمینه ارائه خدمات پیامکی مواجه می شوید که انتخاب یک سامانه مناسب را دشوار می کند.در این مقاله به توضیح امکانات یک سامانه مناسب می پردازیم.

نکات مهم در انتخاب سامانه پیامکی کارآمد
موضوع مهمی که در مرحله اول مورد توجه کاربران قرار می گیرد،هزینه خرید پنل کاربری و شارژ پیامک است.بسیاری از سامانه های پیامکی از همان ابتدا هزینه زیادی برای عضویت دریافت می کنند.به عبارتی برای استفاده از امکانات این سامانه ها نیاز به پرداخت هزینه می باشد.از طرفی در تمام سامانه ها بابت شارژ پیامک، هزینه ی جداگانه دریافت می شود که باید در انتخاب سامانه به هزینه مناسب شارژ پیامک نیز دقت شود.
در مورد هزینه به صورت کلی باید سامانه پیامکی انتخاب شود که تمامی امکانات را به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربر قرار می دهد و همچنین هزینه شارژ پیامک مناسبی داشته باشد.

سامانه پیامکی کارآمد چه امکاناتی دارد؟
مرحله بعدی توجه به امکانات ارائه شده در سامانه می باشد.هر فردی امکانات مورد نیاز خود را در سامانه ها جستجو می کند و اکثر افراد نیاز به یکسری امکانات اولیه دارند که در برخی موارد نیاز به امکانات پیشرفته تر نیز ایجاد می شود.در ادامه به برخی از امکاناتی می پردازیم که نیاز اساسی کاربران می باشد.

ساده ترین امکانی که در هر سامانه ای می باشد امکان ارسال پیامک تکی و گروهی است.به این معنی که به شما امکان ارسال پیامک به صورت تکی و گروهی را می دهد.در قدم بعدی باید دقت شود ارسال به صورت منطقه ای در سامانه فعال باشد تا بتوانید پیامک های خود را از طریق بانک اطلاعاتی موجود در سامانه به منطقه خاصی از شهر مورد نظر ارسال نمایید.ارسال به تفکیک سن و جنسیت و سایر انوع ارسال ها را نیز باید معیار انتخاب قرار داد.
دفترچه تلفن امکان کاربردی دیگری است که می توانید به کمک آن شماره ی مخاطبان را ذخیره نمایید تا در موارد نیاز به راحتی به آن ها پیامک ارسال نمایید.
امکانات دیگری مانند ایجاد نظرسنجی و مسابقه پیامکی،ارسال پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی،امکان وارد سازی فایل اکسل مخاطبان به دفترچه تلفن و ... را نیز باید مورد توجه قرار دهید.
موارد فوق تنها برخی از امکانات اولیه و مورد نیاز کاربران می باشد که معرفی شد.هرچه سامانه امکانات بیشتری داشته باشد محیطی مناسب تر جهت ارائه خدمات فراهم می کند.

پشتیبانی از موارد مهمی است که قبل از هرچیزی باید مورد توجه قرار گیرد.یک سامانه اگر با تمامی امکانات و مناسب ترین قیمت نیز ارائه شود، بدون پشتیبانی مناسب نمی تواند رضایت کاربران را بدست آورد.

سامانه پیامکی بهین پیام به صورت رایگان پنل کاربری را تنها با یک ثبت نام ساده در اختیار کاربران قرار می دهد.همچنین علاوه بر امکانات فوق،ده ها امکان پیشرفته ی دیگر را در یک محیط کاربری مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد.بهین پیام با سه روش پشتیبانی تلفنی،تیکتی و چت آنلاین به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات و راهنمایی به کاربران محترم می باشد.
جهت آشنایی با محیط سامانه می توانید از طریق دموی سیستم به عنوان کاربر مهمان از محیط سامانه بازدید نمایید.در قسمت دموی سیستم تنها امکان مشاهده وجود دارد و برای استفاده از امکانات باید ثبت نام نمایید.

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان شرکت می توانید از طریق شماره های زیر در تماس باشید:
01135102010 (10خط)