صفحه اصلی ورود امکانات تصاویر سامانه ثبت نام دموی سیستم ارتباط با ما

عوامل موفقیت در بازاریابی پیامکی

تأثیر گذاری پیامک تبلیغاتی باعث گردیده تا روز به روز به تعداد کسب و کارهایی که از پنل اس ام اس استفاده می کنند افزوده شود. در مرحله ی اول این امر نشانگر میزان بازدهی مناسب این روش تبلیغاتی است اما در مقابل، افزایش رقابت سبب می گردد تا برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی، نیاز به رعایت برخی نکات باشد.

اولین مرحله که تأثیر مستقیمی بر روی نتیجه ی بازاریابی پیامکی شما خواهد داشت، انتخاب یک سامانه پیامکی مناسب است. به طور کلی معیارهایی مانند داشتن امکانات مختلف برای ارسال اس ام اس، پشتیبانی مفید و مؤثر و قیمت مناسب هنگام خرید سامانه پیامکی در نظر می گیرند. اما حتی اگر از بهترین سامانه استفاده کنید و استراتژی تبلیغاتی صحیح و اصولی را دنبال نکنید، قطعاً نتیجه ی مطلوب برایتان رقم نخواهد خورد.

هدف خود را از ارسال پیامک تبلیغاتی بدانید

شاید به طور کلی بتوان هدف از ارسال پیامک تبلیغاتی را افزایش فروش دانست، اما این هدف نهایی و کلی است. برای مشخص کردن استراتژی تبلیغاتی باید هدف مشخص تر و دقیق تر باشد. بیشتر کاربران پنل اس ام اس، اهدافی مانند برندسازی، جذب مشتری و بازاریابی، حفظ مشتری و همچنین حفظ ارتباط با مشتری را دنبال می کنند. بدون مشخص کردن هدف تبلیغات، احتمال این که بتوانید در بازار رقابت جایگاهی داشته باشید، کاهش پیدا می کند. پس می توان اینگونه بیان کرد که اصلی ترین قدم برای کسب موقیت در بازاریابی پیامکی، مشخص کردن هدف است.

انتخاب درست مخاطبان

ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی، قطعاً بازه ی گسترده ای از مخاطبان را در اختیار کسب و کارها قرار می دهد. اما برای افزایش بازدهی بازاریابی پیامکی، انتخاب مخاطبان اصلی، امکان تبلیغات مستقیم به افرادی را می دهد که احتمال تبدیل شدنشان به مشتری بیش از سایرین است. به همین منظور، سامانه پیامک بهین پیام امکاناتی را برای تفکیک مخاطبان در نظر گرفته که با استفاده از آن ها می توان مخاطبان اصلی را به درستی نشانه رفت. بسته به نوع فعالیت و شغل، کاربر می تواند به تفکیک سن و جنسیت، مشاغل و اصناف، آنتن BTS ایرانسل، شهر و استان، پیش شماره، کد پستی و یا همچنین دفترچه تلفن شخصی، پیامک تبلیغاتی ارسال نماید.

برنامه ریزی

برای استفاده از پنل اس ام اس، باید برنامه ریزی صورت دهید. به این معنی که بدانید چه زمان و به چه تعدادی پیامک ارسال خواهید کرد. برنامه ریزی شامل بودجه بندی تبلیغات می شود. چرا که بازاریابی پیامکی مانند سایر روش های تبلیغاتی برای رسیدن به نتیجه نیاز به استمرار و تداوم دارد. تبلیغات بدون برنامه، منجربه ناکامی می شود. گاهاً اتمام بودجه باعث می شود تا کاربر ناچار به ایجاد وقفه در مسیر بازاریابی شود که این وقفه، می تواند اثر تبلیغات های قبلی را نیز کمرنگ کند.

محتوای خلاقانه و غیرتکراری، رمز اصلی موفقیت

همانطور که می دانید کسب و کارها روزانه میلیون ها پیامک تبلیغاتی ارسال می کنند و طبق آخرین آمارهای موجود 98% از این پیامک ها توسط مخاطبان خوانده می شوند. حال چگونه می توان میان این تعداد اس ام اس موفق شد؟ راه حل فقط در یک کلمه خلاصه شده است؛ خلاقیت. یک پیامک تبلیغاتی خوب باید منحصر به فرد و خلاقانه باشد. گاهاً دیده شده متن اس ام اس تبلیغاتی چند برند مشابه است. استفاده از متن های مشابه و تکراری قطعاً تأثیرگذاری تبلیغات شما را کاهش می دهد.

طرح های تخفیفی، مشوق اصلی مشتریان

از قدیم تا به امروز، همیشه تخفیف برای مشتریان از جذاب ترین گزینه های روی میز بود. در مسیر بازاریابی پیامکی نیز ارائه کدهای تخفیف و معرفی جشنواره های تخفیفی گام بسیار مهمی خواهد بود. علاوه بر این، شما می توانید با در نظر گرفتن تخفیف های پلکانی و یا استراتژی هایی مانند تخفیف برای خریدهای بعدی، مشتریانی که جذب کردید را حفظ کنید. فراموش نکنید شما برای جذب تک تک مشتریانتان هزینه کرده اید، پس نباید به راحتی آن ها را از دست بدهید. همیشه کسب و کارهایی در صنف شما وجود دارند که محصولات خود را با تخفیف به مشتریان ارائه دهند. درواقع شما در ارائه ی تخفیف به مشتریانتان نیز رقیب هایی خواهید داشت، اما فراموش نکنید اگر شما در مسیر حفظ رضایت مشتریانتان گام های صحیح بردارید، کاری از رقبا بر نخواهد آمد.

اگر به دنبال راهکاری اصولی برای بازاریابی و جذب مشتریان هستید تا بتوانید فروش خود را چند برابر کنید، کارشناسان بهین پیام آماده ی ارائه مشاوره های تبلیغاتی و بازاریابی با استفاده از پنل اس ام اس به شما کاربران گرامی هستند. شما می توانید برای برقراری ارتباط با همکاران ما از شماره تلفن های زیر استفاده کنید.

01135102010 (10خط)