صفحه اصلی ورود امکانات تصاویر سامانه ثبت نام دموی سیستم ارتباط با ما

چگونه تبلیغات پیامکی موفق داشته باشیمجذب مشتری یکی از دغدغه های حال حاضر بسیاری از بنگاه های کسب و کار خرد و کلان است. بر خلاف سالیان گذشته، جلب توجه مشتریان با چالش های متعددی همراه است. دلیل اصلی این امر، تعدد تبلیغات است که همچون موج سیل آسایی مخاطب را در بر می گیرد. بنابراین جز ایجاد مزاحمت و رویگردانی مشتری دستاوردی دیگری به همراه ندارد، مگر آنکه آنچه برای عرضه دارید به اندازه کافی جذاب باشد. بازاریابی پیامکی هم از این قاعده مسثنی نیست. بنابراین باید سعی کنید نیازهای متفاوت دریافت کننده پیامک تبلیغاتی را درک کنید و خود را هر بیشتر با آن وفق دهید. در این مقاله سعی داریم به بیان نکات کلیدی روانشناسی جذب مشتری بپردازیم.

انتخاب یک بازار خاص و بر آورد نیاز مشتری آن

سعی نکنید در پیامک تبلیغاتی خود همه نوع خدمات یا محصولی را عرضه کنید. این یک اصل بدیهی است. بنابراین در اولین گام سعی کنید نیاز اصلی مشتری به خدمات یا محصولی که عرضه می کنید درک کرده و متناسب با آن اس ام اس تبلیغاتی خود را تدوین نمایید.

برقراری ارتباط موثر با ضمیر ناخودآگاه مشتری

این یک اصل است که می گوید برای جلب توجه مشتری، ابتدا لازم است به ضمیر ناخودگاه او متصل شوید. ضمیر ناخودآگاه مشتری شما همچون واحدی جدا و بسیار قدرتمند، حتما باید بصورت مجزا قانع شود. به عنوان مثال، اگر ضمیر ناخودآگاه شما متقاعد نشود که صبح زود بیدار شدن برای شما اهمیت دارد. در عمل، هنگام صبح زود بیدار شدن با مشکل مواجه می شوید.

بنابراین سعی کنید به ضمیر ناخودآگاه مشتریان خود نزدیک شوید و از دید آنها به قضایا نگاه کنید، این امر باعث می شود مشتریان به تبلیغات ارائه شده رابطه بهتری برقرار کرده و توجه بیشتری به آن بکنند. بدین منظور از کلماتی استفاده کنید که برای مخاطب آهنگ و بار معنایی مرتبط با اهداف کسب و کارتان دارد. سعی کنید در اس ام اس خود از طنز لطیف و محترمانه استفاده نمایید. در هر صورت باید پیامک شما تمام اقشار جامعه هدفتان رو پوشش دهد.

عادت های مشتری خود را پیش بینی نمایید

ما انسان ها رفتار خوب و پسندیده را خوب می آموزیم، خبر بد این است که رفتارها و کارهای بد و ناپسند را هم ناخواسته می آموزیم. عادت را این گونه می توان تعریف کرد: "رفتار، گفتار و یا کاری را که انسان به طور غیر ارادی و ناخودآگاه و با مهارت بسیاری انجام می‌دهد عادت گفته می شود".

آمارها نشان می دهند هر فرد به طور میانگین، روزانه 150 بار تلفن همراه خود را چک می‌کند. این موضوع موید آن است که شخص در انتظار دریافت تماس یا پیامک است یا صرفا از روی عادت این کار را انجام می دهد. پاداش چک کردن گوشی یک پیامک جذاب می توان باشد. اما در واقعیت اکثر پیامک ها حاوی مطلب خاصی نیستند. بنابراین خوب است هنگامی که اس ام اس خود را ارسال می کنید، به این عادت ها توجه کنید.

متن و لحن پیامک ارسالی برای مشتریان اهمیت دارند

تحقیقات نشان داده است که لحن پیامک تبلیغاتی می تواند به طرز شگفت آوری بر روی نحوه واکنش افراد و مشتریان شما تاثیر بگذارد. اگر متن پیامکی شما لحن صمیمانه باشد، مشتری با شما احساس نزدیکی می کند و در پیشبرد اهداف شما تاثیر مثبت می گذارد، برعکس اگر لحن شما رسمی و خشک باشد مشتری نیز درگیر این فضا می شود و آن طور که باید و شاید با پیامک و هدف کسب و کار شما ارتباط برقرار نمی کند.

تخفیف به مشتریان باید با نگاه استراتژیک صورت بگیرد

همه ما عاشق دریافت تخفیف هستیم. بدون شک ارائه تخفیف باعث فروش بیشتر در کوتاه مدت می شود. اما اگر این عمل به کررات تکرار شود باعث افت ارزش محصول یا خدمات شما در نظر مشتری می شود. همچنین ذهنیت قیمت پایین در مشتریان نهادینه می شود و قیمت اصلی خدمات شما برایش گران خواهد بود. پس بنابراین بهتر است زمان های که با افت محسوس فروش مواجه هستید، ارائه تخفیف به مشتریان را در دستور کار خود قرار دهید.

 جهت برقراری تماس با کارشناسان شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید :
01135102010 (5خط)