مسابقه و نظرسنجی پیامکی

همه امکانات

قابلیت مسابقه و نظرسنجی پیامکی یکی از مواردی خواهد بود که در برند سازی و قدرتمندی آن و همچنین مدیریت بهتر پیامک های دریافتی تاثیر گذار خواهد بود.

آسان ترین و مؤثرترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده از پنل اس ام اس است. کوتاه بودن محتوا در اس ام اس باعث شده تا به طور میانگین در کمتر از 3 دقیقه اول پس از ارسال پیامک، بیش از 68 درصد مخاطبان پیامک های خود را بخوانند. در سال های گذشته با بیشتر شدن استفاده از گوشی تلفن های همراه هوشمند وابستگی مردم به گوشی هایشان نیز بیشتر شده به طوری که بیشتر زمان های روز از گوشی خود جدا نمی شوند. همین موضوع بستر مناسبی را برای تبلیغات و ارتباط و تعامل با مشتریان فراهم نموده است.

یکی از کاربردهای استفاده از پیامک تبلیغاتی برای ایجاد ارتباط با مشتریان، نظرسنجی پیامکی است. کاربران پنل اس ام اس بهین پیام می توانند از مشتریان خود در مورد میزان رضایت، علاقه ها و مسائل این چنینی سؤال بپرسند. نظرسنجی با استفاده از پیام کوتاه این روزها رایج شده و برای مخاطبان تعجب آور نیست.

نظرسنجی با استفاده از ارسال پیامک یک راه حل ساده برای کسب بازخورد از مشتریان و کمک به مشاغل برای پیشرفت کارشان است. همانطور که قبلاً گفتیم نظرسنجی پیامکی کارآمدترین و راحت ترین روش برای دست یابی به اطلاعات و نظرات مشتریان را فراهم می کند.

مسابقه و نظرسنجی پیامکی چه قابلیت هایی دارد؟

اگر خودمان را جای مشتریان و مخاطبانمان بگذاریم، قطعاً متوجه این موضوع خواهینم شد که هیچوقت تمایلی به پرکردن پرسشنامه های طولانی و فرم های نظرسنجی چند صفحه ای نداریم. اما پاسخ به نظرسنجی های کوتاه با سؤالات کلیدی برایمان کار دشواری نیست. در نتیجه استفاده از پیامک برای ارتباط با مشتری هرچند کوتاه اما می تواند اطلاعات کافی را در اختیار کسب و کارها برای تجزیه و تحلیل و بهبود فعالیت شغلی بگذارد. در نظر داشته باشید که نظرسنجی های پیامکی بهتر است تا خیلی طولانی نباشند، تا مشتریان شما خیلی کوتاه و ساده و بدون زحمت اقدام به پاسخ دادن به آن ها نمایند، در این صورت داده های مورد نظرتان را به دست خواهید آورد.

چند نمونه از امکانات و قابلیت های مسابقه و نظرسنجی پیامکی عبارت است از:

  • قابلیت تعریف بی نهایت گزینه
  • قابلیت مشخص سازی زمان شروع و پایان
  • نمایش لحظه به لحظه آمار
  • قرعه کشی بین افرادی که پاسخ درست داده‌اند
  • با توجه به اینکه این سرویس نیاز به دریافت مستقیم پیامک دارد برای استفاده از آن باید در حساب خود یک خط اختصاصی داشته باشید.

پرسیدن پرسش های صحیح کار سختی است. به همین دلیل در ادامه به چند نمونه سؤال برای نظرسنجی از طریق ارسال پیامک اشاره کرده ایم که همگی کوتاه و تأثیرگذار هستند.

سؤالات آزاد در ارتباط با مسابقات پیامکی

استفاده از پرسش های آزاد در نظرسنجی و مسابقه پیامکی از طریق پنل اس ام اس روشی عالی برای کاوش در آنچه مشتریان واقعاً در نظر دارند، است.

این سؤال ها قطعاً گزینه ی مناسبی برای نظرسنجی هستند، زیرا می توانید با پرسش از طریق کلمه ی “چرا” و ” چه چیزی” این آزادی را به کاربر بدهید تا به کاملاً پاسخ مورد نظر خود را ارائه دهد.

” دوست دارید چه خدمات دیگری از مجموعه ی ما دریافت کنید؟”

” چرا برند ما را انتخاب کرده اید؟”

” انتقادات و پیشنهادات : نقاط ضعف ما را به ما گوشزد کنید تا در کنار شما بهتر شویم”

” چرا در آخرین رویداد ما شرکت نکرده اید؟”

جوانب مثبت اینگونه پرسش ها را قابلیت پرداختن مستقیم مشتری به موضوع مورد نظر است. اما در مقابل ضعف های این مدل از نظرسنحی می تواند تجزیه و تحلیل دشوار برای صاحبان مشاغل و در عین حال وقت گیر بودن پاسخ به این سؤالات برای مشتریان باشد.

چگونگی ثبت مسابقه و نظرسجی پیامکی

برای ثبت و ایجاد یک مسابقه پیامکی میتوانید بعد از ورود به پنل کاربری خود از قسمت امکانات> مسابقه و نظرسنجی پیامکی اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از چگونگی ثبت مسابقه پیامکی میتوانید از ویدیوی آموزشی زیر دیدن فرمایید.

پرسش های بله، خیر


پاسخ “بله، خیر” از طریق ارسال پیامک برای گیرندگان آسان است و می توانند اطلاعات مهمی برای تجزیه و تحلیل به مدیران مشاغل ارائه دهد. اگر تنها چیزی که می خواهید بدانید این است که آیا آنها دوباره از شما خرید می کنند، تا به حال شما را به دوستانشان معرفی کرده اند و یا از برند شما رضایت دارند یا خیر، می توانید از این مدل پرسش ها استفاده کنید.

“آیا ما در ارائه خدمات به شما موفق عملکرده ایم؟”

“آیا روند خرید از ما به اندازه ی کافی ساده و سریع است؟”

“آیا در رویداد های آینده ما شرکت خواهید کرد؟”

“می خواهی برگردی و یک شب دیگر بمانی؟”

اگر بخواهیم جوانب مثبت این نوع از نظرسنجی را بسنجیم می توان به تجزیه و تحلیل ساده، پاسخ های صریح و مستقیم اشاره کرد و در مقابل نباید فراموش کرد که پرسش های بله و خیر، نمی توانند خیلی جامع باشند.

سؤالات چندگزینه ای

اگر به اطلاعاتی بیش از آنچه که سؤالات بله و خیر در اختیار شما قرار می دهند نیاز دارید، می توانید گزینه هایی را به مخاطبان ارائه دهید تا از بین این گزینه ها به راحتی پاسخ مورد نظر خود را برای شما ارسال کنند. سؤالات چندگزینه ای آزادی بیشتری در اختیار پاسخ دهنده ها قرار می دهد در حالی که به شما امکان می دهد پاسخ ها را به راحتی بررسی کنید.

“هر چند وقت یکبار از خدمات ما استفاده می کنید؟ هرگز؛ گاهی اوقات؛ اغلب؛ همیشه”

“به برخورد پرسنل ما امتیاز بدهید: ضعیف – متوسط – خوب – خیلی خوب”

“چه ساعتی در روز بیشتر از وب سایت ما استفاده می کنید : صبح ؛ ظهر؛ شب”

“کدام یک را ترجیح می دهید : مسابقه؛ قرعه کشی؛ جشنواره تخفیفی”

پاسخ به این قبیل پرسش ها برای مخاطبان بسیار ساده ست و همچنین پردازش داده ها و نتایج نیز برای کاربر سامانه پیامکی بسیار ساده است. تنها جنبه منفی این روش نظرسنجی پیامکی، امکان وجود نداشتن پاسخ مورد نظر مخاطب در بین گزینه ها است.

هنگام ایجاد مسابقه و نظرسنجی پیامکی خود، بهتر است به مخاطب بگوئید که چگونه پاسخ بدهد. برای مثال پاسخ کاملاً و تشریحی به سؤالات بله و خیر می تواند روال تجزیخ و تحلیل شما را مشکل تر کند. امیدواریم این مسائل در مسیر نظرسنجی پیامکی کمک مفید و مؤثری برای شما باشند. به خاطر داشته باشید که همیشه یک پیام پایانی برای تشکر از مشتریان خود ارسال کنید تا آن ها دفعات بعدی نیز وقت خود را صرف پرکردن نظرسنجی شما کنند.

سامانه پیامکی بهین پیام, همراه و هم مسیر شما

سامانه پیامکی بهین پیام با سالها تجربه در زمینه ارسال پیامک تبلیغاتی و اطلاع رسانی، و با ارائه به روز ترین نسخه های امکانات سامانه ارسال پیامک همواره در کنار شما خواهد تا بهترین نتایج و بازخورد ها را از تبلیغات و بازاریابی پیامکی داشته باشید.

تیم پشتیبانی تلفنی خانواده بهین پیام از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنجشنبه ها از ساعت 8 الی 14 و همین طور پشتیبانی آنلاین همه روزه حتی روز های تعطیل از ساعت 8 الی 23 آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با تیم فروش و پشتیبانی میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

021-77943413

غزال رادمهر نگین پارسامهر محسن حسامی فر مصطفی امیری
نگین پارسامهر مصطفی امیری
نگین پارسامهر

سلام . من نگین پارسامهر هستم کارشناس سامانه .
سوالات احتمالی خودتون رو میتونین از بخش زیر پیدا کنید ، در غیر اینصورت دکمه شروع چت را کلیک نمایید .

پنل عادی و پنل های ستاره دار از نظر کیفیت ارسال و خدمات ارائه شده یکی هستند.
سامانه پایه در یک فرصت ویژه رایگان شده و قیمت هر پیامک، 65 تومان میباشد.
تعرفه یک ستاره با پرداخت 299 هزار تومن هزینه اولیه به صورت یکساله، قیمت هر پیامک ، 49 تومان محاسبه میشه.
و در نهایت تعرفه دوستاره با پرداخت هزینه اولیه 499 هزار تومان به صورت یکساله، قیمت هر پیامک با توجه به خرید اعتبار متغیر می باشد.
در صورتی که میزان خرید اعتبار پیامک کمتر از 500 هزار پیامک باشد با تعرفه ی 43 تومان و خرید بیش از 500 هزار عدد پیامک، با تعرفه ی 39 تومان محاسبه خواهد شد.

سامانه ارسال پیامک تبلیغاتی برای سراسر کشور فعال بوده و تنها با دسترسی به وب و اینترنت برای دسترسی به ارسال الزامیه و موقعیت مکانی شما تاثیری نداره

شماره همراه ثبت نامی تنها جهت تائید احراز هویت و دریافت کد فعالسازی ست والزامی نداره که شماره همراه به نام خودتون باشه ،در صورتی که خط همراه اول ندارین می تونین از شماره ی دوستان یا آشنایانی که بهشون اعتماد دارین، استفاده کنین.
فقط در نظر داشته باشین خط مورد نظرتون باید در دسترس باشه، چون کد فعالسازی به خط همراه اول ارسال می شه و شما باید برای ادامه ی ثبت نامتون به این کد دسترسی داشته باشین.

بعد از ثبت نام برای هر کاربر یه خط تبلیغاتی با سرشماره ی5000 جهت ارسال پیامک فعال میشه و اگه نیاز به دریافت پیامک ندارین الزامی برای خط اختصاصی وجود نداره

شروع چت آنلاین
ثبت نام
ورود